środa, 27 lutego 2013

Przycupnięta bareczka


Na początek mała foteczka jaką zrobiłem we wtorek 26 lutego przy Wybrzeżu Gdańskim na bulwarach, idąc sobie po kruszącym się już po zimie, betonie. Przycupnęła do nabrzeża niewielka barka gastronomiczna tak mniej więcej na wysokości Wytwórni Papierów Wartościowych. Z tego co się orientuję to jest to smażalnia rybek i pub w jednym. Stała wcześniej w kilku miejscach nabrzeża, a teraz chyba przypłynęła z Portu Żerańskiego. Ciekawe gdzie przed sezonem zakotwiczy na stałe? Rok temu nikt chyba raczej nie prowadził biznesu na niej, bo stała zamknięta. Zobaczymy jak w tym roku. Smażone rybki i piwko warka. W sam raz nad Wisłę na początek, choć rozrywka nie "najwyższych lotów. O, a dziś dołączyła kolejna.


2 komentarze:

  1. Czasami lubię przejść się wzdłuż Wybrzeża Gdańskiego, ale jakoś nigdy nie zajrzałem do barek.

    Tak nieco odbiegając od barek, czy to prawda, że w okolicach Centrum Olimpijskiego żerują, lub żerowały bobry nad Wisłą. Takie pogłoski do mnie docierają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Dziękuję za odwiedzinki. Tak, można powiedzieć, że gdzieś tam w tych rejonach żerują lub żerowały bobry. Sam widziałem takiego zaraz przy Moście Gdańskim, po praskiej stronie, płynącego w tamtą stronę. Gdzie nie gdzie widać ich charakterystyczną aktywność na drzewach, nawet przy bulwarach obok Osadnika Wodociągowego :) Są tam "obgryzione" drzewa. Chyba gdzieś mam zdjęcia tego. Później wrzucę.

    OdpowiedzUsuń